Australská značka sportovních mikronutrientů PILLAR Performance získala jednu z největších osobností vytrvalostních sportů - Jana Frodena, který se stal globálním ambasadorem této značky...

Frodeno má za sebou bezkonkurenční kariéru na olympijských tratích, tratích 70.3 a IRONMAN©, která trvala téměř 20 let a je považován za nejlepšího triatlonistu všech dob.

Společnost PILLAR, kterou založil bývalý profesionální hráč rugby Damien Fitzpatrick, je postavena na filozofii poskytování sportovních výhod prostřednictvím mikroživin.

Jejich úvodní řada, na jejímž složení se podílel jedna z předních australských sportovních dietologů Pip Taylor, je typická bezkonkurenčním výběrem ingrediencí a vysoce účinným složením.

Zakladatel společnosti PILLAR a bývalý hráč NSW Waratah Damien Fitzpatrick řekl, že je úžasné přivítat Frodena ve svém týmu.

"Jan je ikonou triatlonu a vytrvalostního sportu obecně - jeho podpora a víra v to, co zde budujeme, je opravdu slibná," řekl Fitzpatrick.

"Tuto značku jsme založili s vizí hrdinské mikroživiny pro výkonnost, protože jsme měli pocit, že byla příliš dlouho ignorována. Během své hráčské kariéry jsem s úspěchem používal mikronutrienty - zejména omega-3 -, ale rychle jsem si uvědomil, že neexistují žádné produkty speciálně vyvinuté na podporu výkonu sportovců.

"Jan si všiml toho, co děláme [v oblasti mikroživin], a měl zájem dozvědět se víc. Byli jsme schopni se spojit a představit naši vizi pro PILLAR a to, jak to neodmyslitelně souvisí s vytrvalostním sportem."

Frodeno - který se v současné době připravuje na sezónu 2022 a její finále na legendárním mistrovství světa Ironman v Koně - byl rád, že se jeho partnerství s PILLAR konečně stalo oficiálním.

"PILLAR používám od srpna loňského roku poté, co jsem se spojil s Damienem a jeho týmem, a okamžitě jsem pocítil výhody," řekl Frodeno.

"Největší význam pro mě mělo především to, že Damien je bývalý profesionál a chápe jedinečné potřeby sportovců na mikroživiny, stejně jako vysokou míru nečistot v doplňcích stravy po celém světě - řeší to průběžným testováním šarží, což je u těchto produktů velmi vzácné."

"Spolupráce PILLAR znamená, že z pohledu výkonu nezůstane kámen na kameni. Už několikrát jsem si prošel tréninkovým procesem, což znamená, že jsem své tělo hodně zatěžoval.

"Od té doby, co jsem začal používat PILLAR, jsem zaznamenal zlepšení kvality svého celkového zdraví, regenerace svalů, síly imunitního systému a musím říct, že většinu dní jsem nyní bez bolesti, což je pro mě jako profesionálního sportovce velká výhra."