MOTION ARMOUR. Průlomové složení přírodních patentovaných složek na ochranu kloubů vyvinuté společností PILLAR Performance.

MOTION ARMOUR je jako první na trhu kombinací patentovaných složek NEM®, 5-LOXIN® spolu s kurkuminem.

Proč je to tak důležité? Naše klouby, zejména kloubní chrupavky, mají bohužel svou dobu trvanlivosti. Chránit naše klouby pro optimální výkonnost je jedna věc, chránit je do budoucna, abyste i v pozdějším věku mohli být fyzicky aktivní, je věc druhá.

Jak jsme to udělali? Vaječné skořápky.

Co je NEM® a jak funguje?

NEM® je originální membrána z vaječné skořápky od společnosti Stratum Nutrition z USA, kterou používá společnost PILLAR Performance na základě licenční smlouvy na ochrannou známku.

Tato složka pro zdraví kloubů je nejvíce klinicky studovanou svého druhu a je podložena 16 publikovanými výzkumnými studiemi. V průběhu těchto studií jsou používány jak subjektivní, tak objektivní nástroje měření, což výsledkům dodává další úroveň opodstatnění.

Tato membrána, získaná šetrným odstraněním membrány z použitých skořápek slepičích vajec, které by jinak byly odpadem pro životní prostředí, je následně částečně hydrolyzována v procesu bez použití chemických látek.

NEM® je zdrojem glykosaminoglykanů, jako je chondroitin a kyselina hyaluronová, a také tří druhů kolagenu.

Tyto složky jsou strukturálními stavebními kameny pojivové tkáně a bylo prokázáno, že NEM® posiluje strukturu kloubů a poskytuje tak symptomatickou úlevu od mírné osteoartrózy prostřednictvím zmírnění bolesti kloubů a v konečném důsledku i zlepšení jejich funkce.

V rámci několika provedených skupinových klinických studií, které zahrnovaly různé věkové kategorie, pohlaví a zdravotní parametry, bylo prokázáno, že:

  • NEM® pomáhá zmírnit bolest spojenou s cvičením již za 1 den a ztuhlost již za 4 dny. U osob s nepohodlím a ztuhlostí spojenou s chronickým opotřebením kloubní tkáně studie randomizovaných kontrolních studií (RCT) odhalily významné snížení bolesti a ztuhlosti již za 7-10 dní.

  • Suplementace přípravkem NEM® významně snižuje objektivní biomarker metabolismu a rozpad kloubní chrupavky u cvičících jedinců. Tyto výsledky byly potvrzeny ve studiích na zvířatech a ve veterinární RCT.

  • Ukázalo se, že přípravek NEM® je nejen bezpečný u lidí, kteří se účastnili klinických studií, ale byl také předmětem publikovaných bezpečnostních studií, které odhalily jeho mimořádnou bezpečnost.

Ve společnosti PILLAR Performance jsme spojili NEM® s 5-LOXINEM® a kurkuminem a přinášíme vám MOTION ARMOUR.

5-LOXIN® je patentovaný, klinicky studovaný extrakt z Boswellie, u kterého klinické studie prokázaly pozitivní přínos právě při rozpadu chrupavek.

Chcete-li se dozvědět více o NEM® od společnosti Stratum Nutrition, klikněte zde.

Chcete-li se dozvědět více o přípravku MOTION ARMOUR, přejděte do našeho obchodu.